Telephone list

    Telephone numbers to all Trivector employees

    Please find the contact details for all Trivector employees.

    In case you can’t reach the person you want to speak to, you can always contact our switchboard on 010-456 56 00.

    Alexander Hörnquist

    Konsult hållbara transporter

    alexander.hornquist@trivector.se

    010-456 56 37

    Anna Clark

    Anna Clark

    Affärsområdesansvarig värdeskapande digitalisering

    anna.clark@trivector.se

    010-456 56 41

    Anna-Klara Ahlmér

    Fokusområdesansvarig klimatanpassning

    anna-klara.ahlmer@trivector.se

    010-456 56 82

    Anna-Sofia Sjööquist

    Gruppchef och trafikkonsult

    anna-sofia.sjooquist@trivector.se

    010-456 56 51

    Annika Kron

    Annika Kron

    Kontorschef Lund

    annika.kron@trivector.se

    010-456 56 34

    Anton Florén

    Anton Florén Göransson

    Konsult hållbara transporter

    anton.floren@trivector.se

    010-456 56 44

    Astrid Michielsen

    Fokusområdesansvarig data insights

    astrid.michielsen@trivector.se

    010-456 56 75

    Björn Wendle

    Björn Wendle

    Vice vd och marknadsansvarig Trivector Traffic

    bjorn.wendle@trivector.se

    010-456 56 09

    Caroline Mattsson

    Affärsområdesansvarig Robusta system

    caroline.mattsson@trivector.se

    010-456 56 43

    Christian Dymén

    Tf fokusområdesansvarig social hållbarhet, gruppchef

    christian.dymen@trivector.se

    010-456 56 77

    Christian Frost

    Christian Frost

    Konsult hållbara transporter

    christian.frost@trivector.se

    010-456 56 12

    Christian Rydén

    Christian Rydén

    Konsult hållbara transporter

    christian.ryden@trivector.se

    010-456 56 87

    Cristoffer Collander

    Konsult hållbara transporter

    cristoffer.collander@trivector.se

    010-456 56 11

    Emeli Adell

    Affärsutveckling, gruppchef

    emeli.adell@trivector.se

    010-456 56 22

    Emma Lund

    Emma Lund

    Forskningsansvarig, fokusområdesansvarig styrmedel och ekonomi

    emma.lund@trivector.se

    010-456 56 30

    Erik Sjaunja

    Erik Sjaunja

    Konsult hållbara transporter

    erik.sjaunja@trivector.se

    010-456 56 76

    Erika Johansson

    Konsult hållbara transporter

    erika.johansson@trivector.se

    010-456 56 13

    Felix Sjölin

    Felix Sjölin

    Konsult hållbara transporter

    felix.sjolin@trivector.se

    010-456 56 46

    Francisco Malucelli

    Trafikanalytiker, trafikplanerare och produktansvarig Capcal

    francisco.malucelli@trivector.se

    010-456 56 91

    Frida Dahlqvist

    Frida Dahlqvist

    Konsult hållbara transporter

    frida.dahlqvist@trivector.se

    010-456 56 32

    Frida Odbacke

    Frida Odbacke

    Fokusområdesansvarig kollektivtrafik i staden, studentkontakt

    frida.odbacke@trivector.se

    010-456 56 31

    Håkan Johansson

    Håkan Johansson

    Tf Affärsområdesansvarig framtidssäkrad samhällsplanering, Fokusområdesansvarig klimatomställning

    hakan.johansson@trivector.se

    010-456 56 79

    Hannes Englesson

    Fokusområde godstransporter, elektrifiering och fossilfria fordonsflottor

    hannes.englesson@trivector.se

    010-456 56 21

    Jakob Mellin

    Jakob Mellin

    Konsult hållbara transporter

    jakob.mellin@trivector.se

    010-456 56 27

    Joakim Fors

    Mjukvaruutveckling och konsult hållbara transporter

    joakim.fors@trivector.se

    010-456 56 40

    Johan Kerttu

    Fokusområdesansvarig parkering

    johan.kerttu@trivector.se

    010-456 56 18

    John Odhage

    John Odhage

    Konsult hållbara transporter

    john.odhage@trivector.se

    010-456 56 73

    Julia Nyberg

    Julia Nyberg

    Konsult hållbara transporter

    julia.nyberg@trivector.se

    010-456 56 20

    Karna Zerne

    Konsult hållbara transporter, gruppchef

    karna.zerne@trivector.se

    010-456 56 33

    Kristoffer Levin

    Kristoffer Levin

    Fokusområdesansvarig infrastruktur och fysisk planering

    kristoffer.levin@trivector.se

    010-456 56 24

    Lennart Persson

    Kontorschef Göteborg

    lennart.persson@trivector.se

    010-456 56 03

    Lovisa Indebetou

    Ansvarig genomförande uppdrag, Fokusområdesansvarig buller och miljö samt resvanor

    lovisa.indebetou@trivector.se

    010-456 56 05

    Malin Gibrand

    Affärsområdesansvarig human mobilitet

    malin.gibrand@trivector.se

    010-456 56 72

    Malin Mårtensson

    Konsult hållbara transporter

    malin.martensson@trivector.se

    010-456 56 35

    Marie Nedéus

    Kontorskoordinator Stockholm

    marie.nedeus@trivector.se

    010-456 56 84

    Mats Améen

    Konsult hållbara transporter

    mats.ameen@trivector.se

    010-456 56 29

    Niloofar Gerami

    Niloofar Gerami

    Konsult hållbara transporter

    niloofar.gerami@trivector.se

    010-456 56 08

    Paulina Soliman

    Kontorschef Stockholm

    paulina.soliman@trivector.se

    010-456 56 02

    Per-Arne Nilsson Spenninge

    Ekonomichef Trivector Support AB

    per-arne.nilsson@trivector.se

    010-456 57 35

    Pernilla Hyllenius Mattisson

    Pernilla Hyllenius Mattisson

    Fokusområdesansvarig verksamheters transporter, säljansvarig

    pernilla.hyllenius@trivector.se

    010-456 56 07

    Petra Ahlström

    Konsult hållbara transporter

    petra.ahlstrom@trivector.se

    010-456 56 06

    PG Andersson

    Grundare, seniorkonsult kollektivtrafik och stadsutveckling

    pg.andersson@trivector.se

    010-456 56 04

    Rasmus Sundberg

    Affärsområdesansvarig samskapad stadsutveckling

    rasmus.sundberg@trivector.se

    010-456 56 45

    Sara Boije af Gennäs

    Sara Boije af Gennäs

    Fokusområdesansvarig aktiv mobilitet

    sara.boije@trivector.se

    010-456 56 49

    Sara Bronstring

    Sara Bronstring

    Konsult hållbara transporter

    sara.bronstring@trivector.se

    010-456 56 50

    Sara Malm

    Fokusområdesansvarig gång, trafiksäkerhet

    sara.malm@trivector.se

    010-456 56 71

    Stig Hammarson

    Konsult hållbara transporter

    stig.hammarson@trivector.se

    010-456 56 42

    Stina Hörtin

    Fokusområdesansvarig tillgänglighets- och trafikanalyser

    stina.hortin@trivector.se

    010-456 56 80

    Thaddäus Tiedje

    Fokusområdesansvarig cykel (tjänstledig)

    thaddaus.tiedje@trivector.se

    010-456 56 89

    Viktor Lindqvist

    Viktor Lindqvist

    Konsult hållbara transporter

    viktor.lindqvist@trivector.se

    010-456 56 28